Kotły gazowe

Dlaczego ogrzewanie gazowe?

Czy zastanawiasz się nad modernizacją swojej kotłowni?
Zależy ci na wygodzie, komforcie użytkowania urządzenia grzewczego?
Masz już dość starego kotła węglowego, który wymaga codziennej obsługi,
czy przestarzałego pieca gazowego, który w każdej chwili grozi awarią i zagraża tobie i twoim domownikom.

Wygodneprodukt-new-287902-format-flex-height294desktop

A może pora pomyśleć o nowoczesnym gazowym kotle kondensacyjnym?
Pewnie myślisz, że nie stać mnie na niego?
Owszem jest to spora inwestycja, ale może nie jest tak wielka jak myślałeś i często zwraca się w ciągu kilku lat.

Coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych decyduje się na ogrzewanie gazowe i trudno się dziwić bo w porównaniu z innymi paliwami gaz jest stosunkowo tani, a urządzenia praktycznie bezobsługowe i bardzo wydajne.

Oszczędne

Wydajność kotłów gazowych produkowanych w ostatnich latach mocno wzrosła po wprowadzeniu do użytku powszechnego techniki kondensacyjnej.
Współczesne urządzenia są tak skonstruowane, że mają bardzo znikome straty ciepła, a cała energia wykorzystana jest do ogrzewania.

Bardzo często ogrzewanie gazowe porównywane jest z ogrzewaniem na paliwa stałe (drewno, węgiel) czy ogrzewaniem elektrycznym.
Ogrzewanie elenktyczne jest również bardzo komfortowe w użytkowaniu , ale niestety koszty zużytej energii elektrycznej mocno przewyższają rachunki, które zapłacimy za gaz.

BezobsługoweThelia condens 2

Kotły gazowe są nieporównywalnie łatwiejsze w obsłudze w stosunku do pieca wykorzystującego do spalania paliwa stałe, nie ma potrzeby klika razy dziennie dokładać do paleniska opału. Nie będzie nam przeszkadzać wszędobylski pył. Całkowicie zapominamy o nieprzyjemnym zapachu spalin,
które są tak oczywiste przy zwykłych piecach. Nie musimy się martwić jak i gdzie pozbędziemy się popiołu.
Odpada nam magazynowanie opału, jego transport i odpowiednie przygotowanie do palenia (np. właściwe wymiary polan, suszenie drewna)
Kotły gazowe zajmują bardzo mało miejsca. Jeżeli nie mamy kotłowni mogą z powodzeniem pracować w przystosowanych do tego pomieszczeniach n.p. łazienkach.

Bezpieczne

Komu nie zdarzyło się paląc w t.z.”śmieciuchu” doprowadzić wody grzewczej do wrzenia!? Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, przy braku odpowiednich  zabezpieczeń grozi rozszczelnieniem instalacji C.O.,a nawet wybuchem pieca. Nierzadko hydraulicy określają taką sytuację „bombą w kotłowni”.

Kocioł gazowy naszpikowany jest nowoczesną elektronika i szeregiem czujników, które na kilku poziomach zabezpieczają przed niepożądanym wzrostem temperatury czy innymi awariami systemu.

Łatwa regulacjapakiet-gold-plus

Przy zwykłych kotłach węglowych czy na drewno bardzo trudne jest uzyskanie stałej temperatury wody grzewczej, zazwyczaj spada ona gwałtownie w wyniku wypalania się paliwa i rośnie gwałtownie podczas ponownego załadunku. W piecach gazowych wystarczy ustawić zadaną temperaturę na sterowniku i tak naprawdę nic więcej nas nie interesuje. Urządzenie samo dobiera sobie tak parametry pracy, aby ustawiona temperatura pomieszczenia była zachowana.
W zaawansowanych sterownikach następuje dopasowanie do warunków panujących na zewnątrz i tak kiedy za oknem panuje „siarczysty” mróz, kocioł automatycznie podnosi temperaturę w grzejnikach aby łatwiej nagrzać nasze mieszkanie i obniża ją kiedy następuje ocieplenie.

Wszystkie to rozwiązania nie tylko dbają o naszą wygodę, komfort i bezpieczeństwo, ale także o naszą kieszeń.
Dlatego koszty ogrzewania gazowego nie rzadko stają się porównywalne z ogrzewaniem tradycyjnym, a w niektórych przypadkach są nawet tańsze.